ביסקסואליות

איור ביסקסואליות - Bisexuality

ההעדפות המיניות שלנו הם נושא מורכב ואפילו חמקמק במדיה מסוימת. ישנן תקופות בחיינו, שבהן אנו יכולים להצהיר בוודאות שאנו "סטרייטים", אבל פתאום מגיעות תקופות בחיינו שיש לנו חלומות, פנטזיות מיניות על מנת לממש חוויה מינית עם בן המין הביולוגי שלנו. למעשה ביסקסואליות (דו מיני) הינו מושג שמגדיר את מי שיכולים לנהל מערכות יחסים עם גברים ונשים מבלי שתהיה לו או לה העדפה מסוימת. חוקרים שחקרו לעומק את הנושא של הדו מיניות בקרב בני האדם, הגיעו למסקנה כי רבים מאיתנו מוגדרים כבי סקסואליים.

למעשה הנטיות המיניות שלנו, הן לא "הטרוסקסואליות" או "הומוסקסואליות" כי אם אנו מאופיינים בשורת מחשבות, רגשות, פנטזיות והתנסויות מיניות האוכלוסייה של הלהטב"ים, טוענת כי כל המושג הזה של ביסקסואליות, הינו מונח של אלה הנמצאים עדיין "בארון", או אלה שנמצאים בשלבים של לצאת ממנו. יחד עם זאת, הבי סקסואליים נאבקים עדיין על זכויותיהם לבחור באי בחירה. העניין הוא, שרק בגלל שמישהו נמשך לשני המינים זה לא אומר שהוא חייב לבחור בין השניים. עוד בנושא יציאה מהארון.

דו מיני, סמל דו מיניות

מדוע הביסקסואלים יכולים למצוא בני זוג ביתר קלות מהסטרייטים?

רבים מניחים, כי ביסקסואליות, מתבטאת ביכולת לחיות ולהיות במערכת יחסים אינטימית עם שני המינים. הבעיה היא שלא ניתן בעת ובעונה אחת לנהל יחסים אלה במקביל, היות וזה יכול לסבך את חייהם של הביסקסואליים. ישנה עובדה די מעניינת, לגבי הבחירה של הביסקסואליים בבן או בבת הזוג. בחירה זו, אינה תלויה במין האדם שאליהם הוא או היא נמשכים, כי אם במהות שלו או שלה. זה אולי יכול להישמע מושלם מדי, להתאהב באדם, להימשך אליו רק בגלל האישיות שלו או בגלל מה שהוא, מבלי הקשר של היותו נקבה או זכר. למעשה, בגלל העובדה הזאת, הביסקסואליים, יכולים למצוא בני זוג ביתר קלות מאשר כולנו, היות וההיצע שלהם הוא 100% מהאוכלוסייה, אבל אין זו אידיליה כפי שהיא נשמעת לרבים מכם.. היות והסיבה היא "בי-פוביה" ועל כך נרחיב מיד.

שבירת מוסכמות, גאווה, להט"ב

מהי "בי-פוביה"?

בי – פוביה, היא מונח פסיכולוגי שגילה פרופסור סארי דוורקין מאוניברסיטת קליפורניה בארה"ב. מונח זה, מסביר על הקשיים העומדים למי שמוגדר כביסקסואלי. גם הומואים וגם ההטרוסקסואלים מאמינים כי יוכלו להעביר את הביסקסואליים למחנה שלהם אם יתאמצו מספיק. ההומואים רואים אותם (הביסקסואליים) כפחדנים וכאלה שאינם מודים בנטייתם האמיתית שאולי אף עדיין חבויה. חוץ מקהילת הלהטב"ים, שיש לה עולם משלה, מקומות מפגש, טקסי חיזור, הומור וסלנג משלה, מה שלא קיים עבור מי שמגדיר עצמו כדו מיני. הבי סקסואליים למעשה, חייבים להמציא עצמם מחדש בכל פגישה ולבחור את מי שנחשב "כסובלני" בשני המחנות. הכוונה היא, למי שיודע שהם דומים, אך מצד שני גם שונים בנטיותיהם המיניות.

על "דפדוף בין המינים" והקשיים של ביסקסואליים

קחו למשל דוגמא של גבר ביסקסואל שיכול בקלות למצוא נחמה עם נשים ותחושת נחמה ואחווה עם גברים. מצד שני, בגלל המוסכמות והדרישה בחברה, די קשה למי שנחשב בעל נטיות ביסקסואליות, לדלג בין המינים באופן גלוי. זו למעשה הסיבה אשר בגינה הם שוקעים בתקופה של "סטרייטיות" או הומוסקסואליות במהלך חייהם. כל פרטנר הנמצא בחייהם, ינסה להמיר את נטייתו של הביסקסואל לצד שלו ומכאן הבעיה הגדולה שמולה עומד מי שנחשב לדו מיני.

למעשה אם תחשבו, קשה להיות בן או בת זוג של מי שנטיותיו המיניות הן ביסקסואליות. אם במידה והקשר הינו ממוסד יותר, תמיד תהיה דאגה בקרב בן הזוג או בת הזוג הדו מיני, שיהיה לא מסופק מקשר חד מיני מה שיגרום לו או לה, לחפש אחר המאווים מחוץ לקשר המחייב ביניהם. הרבה בי סקסואליים, נוטים לעבור טיפול פסיכולוגי או פסיכותראפי על מנת להתייצב בתקופות קשות ומורכבות בחייהם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן