טיפול זוגי

טיפול זוגי ואיחוי פצעים (כמושג)

כל קשר זוגי, מתחיל יפה הרבה רומנטיקה, ניצוצות והתלהבות רבה. ההורמונים משתוללים והזוג, אינו מפסיק לחשוב האחד על השנייה. לפעמים קורה שבני הזוג, שוכחים לרגע כיצד ניתן לשמור על הזהות העצמית. היום, זוגות רבים לאחר כמה שנות נישואין, מגיעים אל טיפול זוגי. בעבר זוגות היו פשוט מנסים להחזיק את הנישואין גם כאשר היו תסכולים רבים או לחיות עימם. היום זוגות צעירים מעדיפים לפתוח את הדברים על מנת שניתן יהיה לתקן את המערכת הזוגית שמדי פעם נקלעת למשברים.

למעשה, טיפול זוגי מסייע לזוגות רבים לשקם את היחסים ביניהם שעמדה לפני פירוק התא המשפחתי. יש להבין, כ המטפל, לא מתייחס לזוג כתא אחד, כי אם מבצע טיפול אישי, כאשר יש להיחשף לטיפול, היות ותיחשפו ויהיו רבדים אישיים שהמטפל ייגע בהם, היות ואתם לא התייחסתם אליהם שנים רבות.

מטפל זוגי, ייעוץ זוגי

הזדמנות לבצע את התיקון הנדרש במערכת היחסים הזוגית

כאשר מתחילים קשיים בזוגיות, אל תחכו לרגע שהיחסים ביניכם יהיו בנקודת אל חזור. ברגע שישנן בעיות, הבית במתח, קיים קור בין בני הזוג או לחלופין, מריבות בלתי פוסקות, יש להגיע אל טיפול זוגי, גם אם הוא היה כואב, היות וזה המקום לבצע את התיקון. הבעיה היא ברוב הזוגות היא, שכאשר קיים פער בין הציפיות לבין התוצאות קיים תסכול רב והשיחות על התסכול ומהיכן הוא נובע, גורם לזוג להתקרב יחד ולהבין מדוע בחרו מלכתחילה בחיים משותפים.

לרוב, המטפל יבקש להיפגש לחוד עם כל אחד מבני הזוג. בדרך זו הוא יבחן ויבין את האישיות של כל אחד מהם. לאחר מכן הפגישות תהיינה עם בני הזוג. כאשר הטיפול יהיה מוצלח, הזוג חווה שוב את רגעי הרומנטיקה והאינטימיות. תהיה אמפטיה והבנה יותר. כאשר באמצעות טיפול זוגי, הזוג ישנה את דפוסי החשיבה, ההתנהגות והם ימצאו את הפוטנציאל של הזוגיות יחד, מה שהיה בעבר מקור ההשראה להיותם יחד.

זוגיות, אהבה, קשר

איך להיות יחד אך לשמור על תחושת האינדיבידואליות והעצמאות?

למעשה, זהו סוג היחסים האידיאלי בין בני זוג. המשמעות של זוגיות מוצלחת הינה שני שותפים המשלימים זה את זו. אף אחד אינו חייב להיות זה שמרכין ראש ומסכים לכל מה שבן הזוג אומר, כי אם יש לכבד את ההבדלים הקיימים בין בני הזוג. כאשר מערכת זוגית נחשבת כבריאה, אין מאבקי כוח ושליטה. מערכת זוגית בוגרת, מוגדרת כזוג שמתמודד יפה עם קונפליקטים בדרכים הוגנות והגונות.

אל תגדילו את הקרע – טיפול זוגי יגשר בין בני הזוג

לעיתים זוגות חיים יחד, אך הם מרגישים את הבדידות, אין יותר אוזן קשבת או כתף תומכת החברות כבר אינה קיימת ומצב זה, עשוי להיות די מסוכן. המושג "עזר כנגדו" הוא למעשה המהות של חיי הזוגיות. חיים ללא בן או בת זוג, נראים די אפורים ולבטח לא קלים. תוכלו לשאול משפחות חד הוריות מה התחושה, כאשר האם צריכה לשמש גם כאב וגם כאם, כאשר היא המפרנסת היחידה ואין לה מי שיקשיב או יעודד אותה. כאשר אתם חשים שהשתיקות מתארכות, הריקנות מורגשת בחלל, מצאו את הגשר שיכול לחבר ביניכם באמצעות טיפול זוגי. יש לבחור מטפל זוגי, אשר משתמש בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, מה שנמצא כטיפול היעיל והקצר ביותר, כאשר טיפול זה מתחיל מהשורש.

עוד טיפול נוספים שאנו מציעים

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן