טיפול ממוקד

טיפול ממוקד

כאשר מגיע הצורך לפנות אל גורמים מקצועיים לשם קבלת טיפול, יש לדעת כיצד לבחור את המטפל. חשיבות הבחירה הכרחית ע"מ לקבל תוצאות בהתאם לציפיותכם, כך שככל והמטפל יענה על הפרמטרים הנכונים, כך זמן הטיפול שהוא בוודאי פקטור רציני יהיה בהתאם. כאשר מדברים על טיפול ממוקד, הכוונה לטיפול שמתייחס בדיוק לבעיה אשר לשמה פנה המטופל, כמו למשל אדם הסובל מחרדות חברתיות, יקבל מענה בדיוק עבור סיבה זו.

במידה מסוימת יש להסתייג ולומר כי למרות אשר בוודאי תרצו לדבר נקודתית על הבעיה אשר לשמה הגעתם, אין זה אומר כי לא תיהיה התייחסות לגורמים אחרים המשפיעים על חייכם. להיפך, ברוב המקרים כאשר אדם מגיע בגלל בעיה ספציפית, הוא יופתע לגלות כי בעיה זו היא למעשה תוצאה של מטענים נפשיים הרובצים בליבו מזה שנים. לכן במהלך טיפול ממוקד תיתכן התייחסות גם לנושאים מקיפים, וזאת כדי לסייע למטפל להבין את הבעיה אשר לשמה באתם, ובהתאם לזאת הטיפול יוכל לענות על הגדרת "ממוקד".

הפרמטרים החשובים לבחירת המטפל

בחזרה אל הנושא שאיתו פתחנו את המאמר, והוא בחירת מטפל העונה לפרמטרים החשובים. אך כיצד יש לדעת מהם הצרכים אשר להם אני זקוק? התשובה היא פשוטה. ניקח לדוגמא אדם הסובל מפחד גבהים ומעוניין בטיפול ממוקד עבור פחד זה, בוודאי שאינו יפנה אל מדריכים העוסקים בהעצמה אישית, אלא יפנה אל גורם פסיכולוגי ע"מ לאתר את בסיסו של הפחד ורק כך יוכלו להסירו. לכן כאשר אתם מודעים להפרעה המקשה על חייכם, שאלו את המטפל האם הוא עוסק ספציפית בתחום זה, וא"כ מהי הערכת זמן של הטיפול.

פרמטר נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת כאשר פונים אל טיפול ממוקד, הוא עניין הזמינות והנוחות. הכוונה כמובן לנוחות פיזית להגיע אל הקליניקה של המטפל, כמו אמצעי תחבורה זמינים ונגישים, אזור מגורים או עבודה וכו'. כמו כן בדקו כי המטפל יוכל לבצע טיפולים סדרתיים וקבועים לפי ימים, וכי לא "תישארו באוויר" עד שלמטפל זה התפנה מקום ביומן..

המטרות של טיפול ממוקד

גם לטיפול זה יש יתרונות וחסרונות, בוודאי כאשר משווים את סוג הטיפול לטיפולים אחרים כמו טיפול קבוצתי וכדומה. טיפול ממוקד טוב עבור הפרעות הנחשבות לקלות יחסית, כמו פחד נהיגה, פוביה מחרקים ועוד. כאשר מדובר על נושא הנוגע בנפשו הפנימית של האדם, כמו אלו של דימוי עצמי, דיכאונות וכו', לא תמיד טיפול ממוקד יענה על הצורך.

היתרון המרכזי בסוג טיפול זה, הוא פרק הזמן הקצר יחסית לעומת טיפולים אחרים. אם טיפולים בהפרעות נפשיות קשות יותר יכול לקחת כחצי שנה בממוצע, טיפול שהוא ממוקד התקצר בחצי, בשליש וברבע בהתאמה. כדי לשמוע עוד על הטיפולים הנפלאים שלנו ולבדוק האם תמצאו אצלנו את מבוקשכם, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ונשמח לסייע לכם להחזיר את השמחה לחייכם ללא הפרעות, פוביות, פחדים וחששות.

טיפולים נוספים של t-metaplim

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן