ייעוץ להורי הומוסקסואלים ולסביות

תמיכה בלהט"ב, סמל לעוצמה נפשית, חוסן נפשי

להורים קשה לדעת שילדיהם הם הומוסקסואלים או לסביות. גילוי זה עשוי להיות קשה עבורם והוא עשוי להיות אפילו מפחיד או מאיים. הורים רבים אינם יודעים כיצד להיות שם עבור ילדיהם והאופן שנהגו בו עד היום לא ישרת אותם עוד בעתיד. הורים רבים מעוניינים להיות שם עם ילדיהם, אבל חשים חסרי אונם, מפוחדים ולא בטוחים יותר ביכולותיהם כהורים. לפעמים הם יחושו כי ההתנהגות השונה של הבן או הבת, מהווה עבורם חלקים שונים לפאזל. לפעמים רגשות האשמה מציפים אותם והם שואלים שאלות כמו: "מה עשיתי שלא היה בסדר? האם יכולתי לגרום לדברים שיהיו אחרת ממה שהם היום? ועוד כהנה וכהנה. על מנת לשים סדר בדברים יש לגשת אל ייעוץ להורי הומוסקסואלים ולסביות ואפילו אם אפשר בטיפול קבוצתי, כך שניתן יהיה לקבל תמיכה רבה יותר מהורים שמצבם דומה לזה שלהם.

הורים רבים נכנסים למבוי סתום, כאשר הם שואלים: "מה עושים עכשיו?" לאחר הגילוי החזון של ילדינו כהורים הינו שונה ואנו משקעים הרבה בילדינו מטפחים תקוות ותחושה של גילוי זה הינו אובדן. או פתאום הם אינם מכירים את הצד הזה של ילדיהם. גם האובדן לגבי הפנטזיה של ההורה שרצינו להיות. הביקורת עשויה להיות קשה הן כלי הילד או הילדה והן כלפי עצמם. כל הורה, מעוניין לראות את ביתו בשמלת כלה לבנה, צועדת עם בחיר ליבה לחופה לקראת הקמת תא משפחתי נורמטיבי וכן אותו הדבר כלפי הבן שיצעד עם חליפה יחד עם בחירת ליבו לחייהם המשותפים כמשפחה. יש לקבל ייעוץ להורי הומוסקסואלים ולסביות, במיוחד, כאשר ההורים מתמודדים עם מגוון אסוציאציות, סטריאוטיפים ודעות קדומות שמתקשרים לגבי הזהות החדשה של ילדיהם. החרדה, הדחייה הבדידות, מחלות, מין מזדמן, איידס, פדופיליה, ללא משפחה או ילדים משלהם כל אלה גורמים לבלבול ומתחים נפשיים שיש לעשות את הסדר המתבקש באמצעות ייעוץ מקצועי שניתן באמצעות פסיכולוג או פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול בנושא זה.

הומואים, ייעוץ להורי הומוסקסואלים ולסביות

יחסי ההורים כזוג – יעמדו במבחן בשל התגלית לגבי ילדם

הורים יטו לחשוב, כי ילדם דחה את יחסי האהבה שלהם כאשר בחר ביחסים מסוג אחר כלומר לו ליחסים של גבר ואישה כמו הוריו. יחסיהם הבינאישיים של בני הזוג, יעמדו במבחן ולחץ קשה. גם קבלת בן הזוג של הבן או בת הזוג של הבת לחיק המשפחה יהוו שלב קשה, היות והבן או הבת ייתקלו בהתנגדות קשה מצד האם או האב. יש שמסתירים את התגלית החדשה לגבי הבן או הבת ואינם מוכנים כי המשפחה המורחבת תדע על התגלית הנוראה.

דגל הגאווה, אהבה, קבלת השונה

יחסי האחים של מי שהתגלה כהומוסקסואל או לסבית

במצבים אלה שעשויים להיות קשים מנשוא לכל משפחה נורמטיבית, גם היחסים בין האחים הינם משמעותיים. כאשר למרות זאת, קיים קצר בין הבן או בת להורים, האחים יתערבו. דבר זה עשוי להיות חיוני מה שיספק אוויר לנשימה לילד ההומוסקסואל או לילדה הלסבית. תמיד כדאי לזכור, כי יש לגשר על הפער הזה אבל רק בדרכים מקצועיות, של מי שיעניק את הליווי או ייעוץ להורי הומוסקסואלים ולסביות. תמיד כדאי לזכור, שלמרות שקיימת אכזבה גדולה מהבן או הבת אשר "שינו כיוון" ההורים תמיד מעוניינים לעזור ולהיות שם עבור ילדיהם. עוד בנושא טיפול משפחתי.

ניתן גם לשלוח את הבן או הבת לייעוץ פסיכולוגי, היות וגם לו או לה, לא קל בגילוי וביציאה מהארון, במיוחד מול ההורים שהם דור אחר ודעותיהם שונות מדעותיו או דעותיה של הבן או הבת. לסיכום – על מנת למצוא את טובת הילד\ה שהם הומוסקסואלים או לסביות, ליווי מקצועי, יקל על השלבים הקשים בגילוי מסעיר זה.

עוד מאמרים מעניינים באתר

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן