נטייה מינית

נטייה מינית, להט"ב

תהליך הגדילה, ההתפתחות ויצירת זהות מינית הינו תהליך מתמשך של אדם כבר מילדותו. אנו גדלים בחברה הטרוסקסואלית ואנו מקבלים כל העת חיזוקים לכך שזוהי ההתנהגות הנכונה והרצויה וכזאת שמצפים ממנה כולם ביחס לשני המינים. מיניות האדם למעשה, מורכבת מכמה היבטים, אשר מושפעים מגורמים ביולוגיים, סביבתיים וחברתיים. כל ליקוי מאחד מההיבטים הללו, יכול לגרום להפרעה מינית. יש לציין, כי נטייה מינית, מתייחסת למשיכה מינית של הפרט למין השני, לבני אותו המין (להט"בים), או לשני המינים (דו מיניים). מחקרים רבים שנעשו, מראים כי כבר בגיל הרך ילדים בני שלוש-ארבע, חשים כי אני בן או אני בת. הזהות המינית ממשיכה למעשה להתעצב לכל אורך החיים. הזהות המינית נראית כבר בגיל ההתבגרות.

מנעול של אהבה, אהבה חזקה

מה קורה כאשר גבר נמשך לגברים ואישה נמשכת לנשים?

במקרים אלה, יש לקבל את עצמכם כפי שאתם ולהתחבר לקבילה תומכת. היום זו לא בעיה גדולה כפי שהיה במאות הקודמות, כאשר העידן מאוד פתוח היו לגבי נושא זה. גם הרשת מספקת מידע רב. יש הסבורים כי מדובר על גנטיקה או בעיה פיזיולוגית שהתפתחה כבר בהיריון עצמו ויש שסבורים כי נטייה מינית של חד מינים, יכולה להתהוות מגורמים סביבתיים. אם נגדיר זאת כך, למעשה, רוב ההומוסקסואליים והלסביות וכן, גם הסטרייטים, הנם בעלי זהות מינית אשר תואמת את מינם. הכוונה היא שרוב ההומוסקסואליים חשים גברים והלסביות חשות נשים. רוב ההומוסקסואלים והלסביות, מספרים כי חשו את עצמם כבר בצעירותם שונים ולא על רקע מיני, כי אם מתוך שטחי התעניינות כמו: העדפות, אופי, פעילות תחביבים השתייכות לקבוצות מסוימות וכדומה.

כאשר אנשים רואים שוני מסוים, זה נתפס כתודעה שלילית. יש שנמשכים לבני מינם כבר בצעירותם אבל אין הם מגדירים את עצמם כהומוסקסואלים או כלסביות. במצבים מעין אלה, יש לפנות לטיפול, אם מעוניינים לצאת מהארון, היות וקשה לחיות עם המחשבה של הסתרה,"מה יגידו עלי המשפחה, השכנים החברים..?"כל אדם חייב לחוש נוח עם נטייה מינית שהיא כבר עובדה ברורה ועל מנת לצאת מהארון יש לעבור שלבים שונים באמצעות טיפול ותמיכה תואמת אם באופן פרטני או בטיפול קבוצתי שיש שחשים שהוא אף תומך יותר, כאשר ישנם אנשים באותו מצב שרק מקל על התחושה הפתיחות.

הורמון פיזי בגוף האדם

האם נטייה מינית הינה כתוצאה מבעיה נפשית?

מתברר, כי פרט זה קשה להכליל, היות וישנם מקרים אשר בהם נטייה מינית, התגלתה כמצב נפשי נתון שניתן לשינוי באמצעות טיפול וישנם מקרים אשר הנתון הזה אינו ניתן לשינוי. הדעות לגבי ההגדרה של הנטייה המינית, חלוקות אם אדם מסוים, מתנהג באופן שונה בהתאם למין האחר שאינו המן הביולוגי שלו. אם למשל ילד מרגיש כמו ילדה ומראה איזו שהיא מצוקה בגלל סממני המין הגברים שמאפיינים אותו.

לסיכום תפיסה של נטיות מיניות המראות משיכה לאותו המין נחשבת ליברלית בימינו ואף קובעת, כי אדם אשר גילה במהלך חייו הבוגרים, כי הוא בעל נטייה חד מינית, או שגילה עובדה גנטית או אדם אשר מתכחש לעובדות הגנטיות עליו לדעת, כי נטייה חד מינית זו, אינה תמיד ברת שינוי וניסיון לשנות נטייה זו הינה בגדר התעללות עצמית.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן