קורסים, לימודים ועיסוק כדרך טיפול

שלווה, רוגע, פרחים על בד

ימים לא פשוטים עוברים כעת על העולם כולו, בצל משבר הקורונה ואי הוודאות, הסגר בבית, וכמובן המצב  הכלכלי שמתדרדר אצל רבים כתוצאה מהסגר, רבים נוטים "להתחרפן" בבית ואף לפתח תסמיני דיכאון. אבל  אפשר גם אחרת. ניתן לנצל את התקופה ללמידה ואף לצאת מחוזקים.

ראשית – הפנימו

זוהי התקופה, את המציאות אנחנו לא יכולים לשנות כרגע, המגפה תיגמר וכולנו נחזור לשגרה.  נכון, ישנן הרבה מחשבות על היום שאחרי, מחשבות שרובן מדכאות, אך אם ניקח נשימה עמוקה, נוכל לשפר את היכולות שלנו ע"י למיקה וקורסים, אפילו אונליין, ומי יודע, אולי אפילו נשדרג לאחר המשבר כתוצאה מהיכולות החדשות.

תוך כדי למידה תחושת הבטחון מתחזקת, שכן ידע הוא כח, וכישורים חדשים פותחים דלתות חדשות, דבר שאף יוכל להניב לנו מקורות הכנסה חדשים בעתיד לבוא. וככל שתחושת הבטחון מתגברת  – כך קצב הלמידה והשמחה חוזרת. בעצם הופכים את הגלגל.

זה יכול להיות קורס לניהול אתרי אינטרנט, קורס בתכנות ועיצוב אפליקציות, קורס צורפות שיקנה לכם את הכלים והידע ליצור תכשיטים ולמכור אותם בעתיד. או אפילו לשפר את יכולות המחשב שלכם והעבודה מרחוק, דבר אשר נדרש כיום יותר ויותר בעולם, בלי שום  קשר למשבר הקורונה.

קורסים ושיפור היכולות שלכם

אז כבר אמרנו ששיפור היכולות זוהי דרך מצויינת לפתוח דלתות חדשות ואף אפיקי הכנסה נוספים,  שימו לב שקצב הלמידה שלכם יעלה ככל שתאהבו יותר את התחום. אדם שאוהב תחום מסויים – בדרך כלל לא יחשוב רק על הפן הכלכלי – אלא גם ירחיב ידע ויתמקצע מתוך אהבה למקצוע, כך שישפר את היכולות שלו תוך כדי הנאה. וזה לא משנה אם  מדובר בקורס טכני, ידע טכנולוגי, קורס צורפות, קורס צילום, ראיית  חשבון, כלכלה, או כל ידע אחר שתרצו לרכוש.

מה כדאי ללמוד וכיצד לבחור קורס?

ראשית, כפי שכבר נאמר – תאהבו את התחום! לכל אחד יש חלומות או רעיונות במגירה, התקופה הזאת בה כולם שוהים בבית והעולם כולו עוצר מלכת – היא תקופה מעולה לעשות "ריסטארט" לעצמך, ולהוציא רעיות לפועל. ישנם לא מעט אתרי אינטרנט שמציעים קורסים אונליין לשיפור היכולות שלכם,  וללמוד כמעט על כל תחום אפשרי, ישנן אפילו אוניברסיטאות שלמות אונליין. בכל אתר שכזה בד"כ יש הקדמות.

התחילו לסייר באתרים  אלו, סמנו לכם כמה תחומים והתחילו לראות את ההקדמות של הקורסים (שבדרך כלל ניתנות חינם), ראו אל מה אתם נמשכים יותר – ואז לכו על זה.

קורסים ולימודים – חושבה המשמעת העצמית וההתמדה

מה שמאוד חשוב בקורסים, ובמיוחד קורסים ולימודים אונליין – היא יכולת ההתמדה. קבעו לכם שעה קבועה ביום (בדיוק כמו שהולכים ללימודי באוניברסיטה או במכללה), ושבו מול המחשב. אפילו סמנו לעצמם ביומן, למשל "בשעה 14:00 – לימודי צורפות", מה שיתן לכם משמעת עצמית גבוה יותר ויכניס אתכם אל הלמידה.

מאמרים נוספים באתר

השינויים שתרגישו אחרי הטיפולים

אחרי מפגש ראשון
הרגשה כללית טובה יותר 72%
אחרי 4-5 מפגשים
הקלה בכאבים הפיזיים כתוצאה מהחרדה או הדיכאון 81%
אחרי 7-10 מפגשים
התמודדות ראשונה בהצלחה מול החרדה או הדיכאון 89%
אחרי 12-14 מפגשים
תדירות התקף החרדה יצנחו פלאים 95%
עד 20 מפגשים
תיפטרו ב-100% מהחרדות והדיכאון! 100%

המלצות חמות של מטופלים

ריקי ט.
קרא עוד
"לראשונה בחיי העזתי להיות מי שאני באמת ובלי לפחד מתגובות של אנשים אחרים"
נחמי ד.
קרא עוד
"הארגון תמך בי לאורך כל התהליך הנפשי שעברתי, וב"ה היום אני חזק יותר מתמיד"
גבי מ.
קרא עוד
"למדתי לאהוב את עצמי, את מי שאני. לא לחיות בתוך מסכה ופחדים וחזרתי לחייך סופסוף"
הקודם
הבא

המאמרים החמים באתר

דילוג לתוכן